Słuchaj Radia Kaszebe
  Ekologia

  Opublikowano 3 lutego, 2016 | przez Radio Kaszëbë

  W Szadółkach powstanie 70 studni odprowadzających biogaz

  Dobra wiadomość dla mieszkańców Szadółek i okolicznych osiedli. Zakład Utylizacyjny rozpoczął rozbudowę sieci studni odgazowujących, co przełoży się na zmniejszenie emisji uciążliwego zapachu.

  – Obecnie pracuje już 200 studni odprowadzających biogaz, potrzebne są kolejne tam gdzie wzrosło jego natężenie – wyjaśnia rzecznik Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku – Cyprian Maciejewski.

  Biogaz wydziela się samoistnie na skutek procesów fermentacji zalegających hałd śmieci i jest współodpowiedzialny za fetor dający się we znaki okolicznym mieszkańcom. Materiał zbierany w studniach odgazowujących trafia do elektrowni biogazowej, która produkuje prąd na potrzeby zakładu w Szadółkach. Prace modernizacyjne w Szadółkach potrwają do marca. Natomiast prawdziwa rewolucja ma tam nastąpić w latach 2018-2020, kiedy planowane jest oddanie do użytku dużej, hermetycznej hali oraz spalarni.

  Klëka Radia Kaszëbë, 03.02.2016

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole

  Z nami wiesz, co słychać! Na Nordzie i południu Kaszub. Podziel się ze słuchaczami, co słychać u Ciebie. Prześlij wiadomość, zdjęcie lub film - redakcja@radiokaszebe.pl  Back to Top ↑