Słuchaj Radia Kaszebe
  Réda

  Opublikowano 20 marca, 2019 | przez Sylwia Bartosik

  W Redzie kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami na DK 6

  W Redzie kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami na krajowej 6. Zmieniono też trasę linii nr 17 komunikacji miejskiej.

  Powodem jest kolejny etap budowania węzła integracyjnego. Zanim w pobliżu dworca powstaną parkingi, zatoczki autobusowe i przebudowane zostanie skrzyżowanie trzeba wymienić kolektor sanitarny. Prace prowadzone są od jesieni na miejscu dawnego, dzikiego parkowiska. Teraz przenoszą się na jezdnię. Drogowcy będą zajmować po jednym pasie, poczynając od prawej strony w kierunku Gdyni.

  – Utrudnień w związku z budową węzła trzeba się spodziewać do jesieni z przerwą na wakacje – mówi burmistrz Redy Krzysztof Krzemiński.

  Od poniedziałku zmieniono już trasę autobusu linii nr 17. Przesunięto też o 80 metrów przystanek Reda Gdańska Dworzec PKP 02. Wymiana wszystkich sieci zaczyna się od prawego pasa jezdni w stronę Gdyni, a od 02 kwietnia zamknięty będzie prawy pas jezdni w kierunku Wejherowa. Procedura będzie powtórzona dla kolejnych pasów krajowej szóstki w Redzie odpowiednio 21 i 28 maja.

  POSŁUCHAJ – Kliknij tutaj!

  Klëka Radia Kaszëbë, 20.03.2019

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole  Back to Top ↑