Słuchaj Radia Kaszebe
  Kaszëbë

  Opublikowano 11 stycznia, 2019 | przez Adóm Hébel

  Rok Kaszëbsczi Edukacje ògłoszony przez Kaszëbską Jednotã

  Rok Kaszëbsczi Edukacje ògłoszony przez Kaszëbską Jednotã to nié le czas kùrsów, pòtkaniów dlô dzecy i twòrzeniô didakticznëh materialów, le nade wszëtkò zmiana mëszleniô ò ùczbie jãzëka i kùlturë.

  Miast ùczëc swòjégò jãzëka jakbë to béł cëzy, më chcemë zanurzëc w nim młodëch Kaszëbów – zapòwiôdô stowôra lëdzy kaszëbsczi nôrodnoscë. Nôleżnik zarzdu, Artur Jabłończi klarowôł na naji antenie jak, wedle òrganizacje bë mia wëzdrzec nôrodnô edukacjô, a jaką sytuacjã më mómë dzysô. Rok Kaszëbsczi Edukacje to nié le dzejania czerowóné do dzecy i młodëch ze szkòłów. Ùstnëch stowôra Kaszëbskô Jednota rôczi na Jãzëkòwé pòpôłnia. Pierszé z nich 14 stëcznika ò 3:40 w bùdinkù DEJA CSB w Redze. To je leżnosc do pòdszlifòwaniô ùmiejãtnosców kaszëbsczégò i anielsczégò jãzëka. W planach je téż twòrzenié materialów do ùczbë jãzëka, historie i kùlturë.

  Rozmòwã z Arturã Jabłońsczim to mòże pòsłëchac na na radiokaszebe.pl.

  Klëka Radia Kaszëbë, 11.01.2019 

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑