Słuchaj Radia Kaszebe
  Samorząd

  Opublikowano 6 marca, 2015 | przez Anna Cupa-Dziemińska

  Nie będzie ponownych wyborów na wójta gminy Kosakowo

  Ostateczną decyzję podjął Sąd Apelacyjny w Gdańsku. Uchylił on orzeczenie sądu niższej instancji z grudnia 2014 roku o unieważnieniu wyborów w jednym z okręgów głosowania.

  W drugiej turze wyborów w gminie Kosakowo zmierzyli się: dotychczasowy wójt Jerzy Włudzik i przedsiębiorca Szymon Tabakiernik.

  Protest wyborczy złożył Henryk Palczewski, przewodniczący Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Kosakowo. Jego zdaniem doszło do nieprawidłowości w obwodzie nr 5, zlokalizowanym w bibliotece w Kosakowie.

  Podczas drugiej tury urna wyborcza nie była opieczętowana przez cały dzień, co pod koniec głosowania udokumentowała wezwana na miejsce policja.

  W grudniu ubiegłego roku Sąd Okręgowy w Gdańsku uwzględnił protest wyborczy i nakazał przeprowadzenie drugiej tury w kontrowersyjnym okręgu. Zażalenie na to postanowienia złożyli przedstawiciele Obwodowej Komisji Wyborczej oraz komisarz wyborczy. Wczoraj uznał je Sąd Apelacyjny i ogłosił, że wybory w Kosakowie były ważne. Postanowienie zapadło na posiedzeniu niejawnym. Uzasadnienie ma być znane za 2 tygodnie.

  Klëka Radia Kaszëbë, 6.03.2015

   

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi: , ,
  Back to Top ↑