Słuchaj Radia Kaszebe
  Ekologia

  Opublikowano 4 lutego, 2016 | przez Radio Kaszëbë

  Dofinansowali 14 projektów Oszczędne Oświetlenie Pomorza

  14 projektów, 628 punktów świetlnych, 112 ton rocznie mniej dwutlenku węgla do atmosfery, prawie 750 000 zł dofinansowania – to bilans konkursu „Oszczędne Oświetlenie Pomorza” ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

  Lampy zainstalowane zostały na wcześniej nieoświetlonych odcinkach dróg. Poprawiło się bezpieczeństwo na drogach i ciągach pieszych. Gminy płacą niższe rachunki za energię elektryczną. Ale podstawowym celem konkursu było ograniczenie emisji dwutlenku węgla poprzez dofinansowanie przedsięwzięć poprawiających efektywność energetyczną systemów oświetlenia przestrzeni publicznej.

  Wsparcie finansowe Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku otrzymały: gmina Pruszcz Gdański, Trąbki wielkie, a także gmina Gdańsk, Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Gdańsku, Gdynia, Subkowy, Jastarnia, Potęgowo, Gardeja, Kobylnica i Kwidzyn.

  Klëka Radia Kaszëbë, 04.02.2016

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Z nami wiesz, co słychać! Na Nordzie i południu Kaszub. Podziel się ze słuchaczami, co słychać u Ciebie. Prześlij wiadomość, zdjęcie lub film - redakcja@radiokaszebe.pl  Back to Top ↑