Słuchaj Radia Kaszebe

  Opublikowano 15 lutego, 2019 | przez Adóm Hébel

  Rafał Selin – co trzeba wiedzieć o ePIT-ach

  Można już korzystać z deklaracji wypełnionych za podatników przez skarbówki. Warto jednak sprawdzić, czy są w nich wszystkie dane i uzupełnić je np. o przysługujące ulgi.
  Mowa o usłudze Twój e-PIT i wypełnionych automatycznie zeznaniach PIT-37 i PIT-38. Znalazły się tam dane, które posiada administracja skarbowa. Warto sprawdzić, czy są poprawne – radził gość audycji Dzień Dobry Kaszuby – Rafał Selin z Urzędu Skarbowego w Wejherowie.
  Zeznanie będzie dostępne w systemie do 30 kwietnia. Usługę Twój e-PIT można znaleźć na Portalu Podatkowym Ministerstwa Finansów – podatki.gov.pl.
  Zeznania wypełnione przez skarbówkę można zatwierdzić, uzupełnić, bądź odrzucić i samemu wypełnić PIT w formie papierowej lub przez e-deklaracje. Dla rozliczających się przez internet skrócono czas oczekiwania na zwrot nadpłaty – do 45-u dni.

  Dobri Dzéń Kaszëbë, 15.02.2019

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑