Słuchaj Radia Kaszebe

  Opublikowano 31 grudnia, 2018 | przez Adóm Hébel

  Monika Chabior – ludzie tęsknią za życiem społecznym

  Osoby potrzebujące kontaktu społecznego i aktywizacji w Pucku znajdą miejsce dla siebie.

  W budynku Ratusza działa Klub Integracji Społecznej otwarty dla każdego w dni robocze od 10:00 do 17:00. Zakres działania obejmuje głównie samo miasto, mile widziani są wszyscy, którzy zgłaszają potrzeby społeczne oraz chcą podzielić się własnymi pomysłami na aktywność. Jednym z celów funkcjonowania Klubu jest pomoc w wyjściu z bezrobocia, co w niektórych przypadkach wymaga więcej wysiłku, niż mogłoby się wydawać – wyjaśniała na naszej antenie Monika Chabior, koordynator projektu Rewitalizacji Centrum Pucka, w ramach którego powstał Klub Integracji Społecznej.

  Aktualna siedziba mieści się w budynku ratusza miejskiego, za jej przygotowanie odpowiadają panowie, którzy również chcieli się zaktywizować. Można tam przyjść od poniedziałku do piątku od godziny 10:00. Od 15:00 do 17:00 działa świetlica dla dzieci, która zapewnia miejsce do nauki, ale również zajęcia plastyczne. Docelowo Klub przeniesie się do nowego budynku przy ulicy Pokoju 8. Koordynatorzy działań zapraszają między innymi na lekcje języka kaszubskiego, niemieckiego, czy migowego.

  Dobri Dzéń Kaszëbë, 31.12.2018

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi: , , , , ,


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑