Słuchaj Radia Kaszebe

  Opublikowano 9 stycznia, 2019 | przez Adóm Hébel

  Michał Pasieczny – rekordowy budżet Rumi

  Rekordowy budżet zaplanował na ten rok samorząd Miasta Rumi

  Rekordowo dużo na inwestycje przeznaczy w tym roku Rumia. Radni przyjęli uchwałę, zgodnie z którą z miejskiego budżetu przeznaczone będzie 45 mln zł. To około trzykrotność przeciętnych rocznych wydatków. To w połączeniu z finansowaniem zewnętrznym umożliwi rozwój infrastruktury drogowej, zaplecza szkolnego, czy rewitalizację. Aby do tego doprowadzić musieliśmy ograniczyć zadłużenie w ostatnich latach – mówił na naszej antenie burmistrz Rumi Michał Pasieczny.

  Do najważniejszych inwestycji w tym roku należy praca nad Węzłem Janowo, rewitalizacja terenów za rumską Galerią Handlową i uczynienie z nich miejsca rekreacji, a także prace drogowe mające zwiększyć bezpieczeństwo, takie jak sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Starowiejskiej, Wybickiego i Roszczynialskiego oraz kontynuacja remontu ulicy Chodkiewicza.

  Dobri Dzéń Kaszëbë, 09.01.2019

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑